Kurumsal

HAKKIMIZDA

Türkiye'de organik tarım konusunda öncü olan firmamız Etna Gıda Makina Kimya Ambalaj Mlz.Inşaat San. ve Dış Ticaret Ltd. Şti, 1998 yılında kurulmuş olup sektörde hızla büyüyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

ETNA GIDA 2008 yılında daha kaliteli ve daha güvenilir ürünleri sofralara sunabilmek ve artan ticari hacmini  karşılayabilmek amacı ile kendi işletmesini kurma kararını aldı. Bu karar çerçevesinde; İzmir – Kemalpaşa’da 10.000 m2 alanda 3900 m2 kapalı alana sahip kendi modern işleme tesislerine kavuştu. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde bulunan 10.000 ha dan fazla ekim alanı ve 400 ü aşkın çiftçisinden topladığı ürünlerin büyük bir bölümünün işlenmesini  ve paketlenmesini artık kendi tesislerinde yapmaktadır.

ETNA GIDA en hızlı ve kaliteli hizmeti vermek amacıyla, ürünlerin ihracatlarını yetiştiği bölgelere en yakın limanlardan  gerçekleştirmektedir. Mersin'deki tesislerinde, işlenen bakliyatları Mersin Limanı’ndan, dondurulmuş meyve ve sebzeleri de direkt olarak Gemlik Limanı’ndan ihraç etmektedir. Diğer tüm ihracatlarını ise İzmir Limanı’ndan gerçekleştirmektedir.

Son yıllarda gerek iç, gerek dış piyasalardan gelen talepler üzerine ETNA GIDA, son kullanıcıya yönelerek, doğrudan tüketicinin mutfağına organik ürünlerle "Nature's Pride"  markası ve  doğal ürünlerle “ Etna” markası ile girmiştir. Bu markalarla ürünlerini dünyanın dört bir yanında ve Ülkemizdeki seçkin satış noktalarında, her geçen gün daha da genişleyen çeşitlerle sunmaktadır.

En kaliteli ve en güvenilir ürünleri tarladan sofralara sunabilmek için, denetleme zincirini daha  da genişletme kararı alan ETNA GIDA, sofralara sunduğu ürünlerin tohumunu, dikildiği toprağını, kullandığı suyunu ve onu eken , hasat eden çiftçilerini, uluslararası akredite denetleme kuruluşları ile birlikte denetlemektedir.

ETNA GIDA nın hedefi;  sahip olduğu mevcut imkanlarını her geçen gün geliştirerek müşterileriyle uyumlu, dürüstlük ve karşılıklı güvenden taviz vermeden uzun vadeli bir çalışma yürütmek, ürün çeşitlerini sürekli arttırmak ve müşterilerinin isteklerini karşılayacak doğrultuda kaliteli ürünler geliştirmektir. ETNA GIDA bu hedefler doğrultusunda geçmişten geleceğe yol almaktadır.

 

Etna Gıda San. ve Dış Ticaret Ltd. Şti. Üyelikleri:

• İzmir Ticaret Odası

• Ege İhracatçılar Birliği

• İzmir Ticaret Borsası

• Mersin Ticaret Borsası

Grafiket Reklam Ajansı